Leczenie homeopatyczne, podobnie jak cała homeopatia, ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Nie jest ona generalnie uznawana przez środowisko medyczne, ale nie brakuje lekarzy, którzy nie tylko przypisują jej dobroczynne właściwości dla zdrowia człowieka, a nawet sami ją stosują. Czym zatem jest homeopatia?
Co leży u podstaw homeopatii?
Dziedzinę homeopatii stworzył niemiecki lekarz, Samuel Hahnemann, żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku. Wysunął on teorię, że podawanie pacjentom substancji wielokrotnie rozcieńczonych, które w normalnej dawce przyniosłyby objawy podobne, jak choroba, spowoduje pożądany efekt terapeutyczny. Na potwierdzenie swoich przypuszczeń lekarz przytoczył przykład, że świeży sok z cebuli naturalnie podrażnia błony śluzowe nosa, powodując kichanie i łzawienie oczu – odczuwamy to wszyscy podczas krojenia cebuli. Jeśli jednak choremu z katarem i bolącym gardłem poda się lek homeopatyczny przyrządzony z cebuli, katar i wydzielina z oczu ustąpią.
Założeniem homeopatii jest nie tyle łagodzenie objawów poszczególnych schorzeń, co uderzenie w samą chorobę, dzięki czemu – przynajmniej w teorii – leczenie homeopatyczne ma być bardziej skuteczne od tradycyjnego. Nie maskuje objawów, a usuwa źródło problemu.
W przypadku jakich schorzeń można korzystać z homeopatii?
Homeopatia znajduje zastosowanie przy leczeniu wielu różnych schorzeń, m.in. stanów zapalnych zatok, układu moczowego, chorób narządów ruchu, chorób skóry, chorób układu oddechowego czy w przebiegu migreny. Leczenia homeopatycznego nie może sprowadzać się do wypisywania pacjentom tych samych leków. Nie ma bowiem charakteru uniwersalnego. Leczenie powinno być dobierane pod kątem indywidualnych potrzeb pacjenta, na podstawie uprzednio przeprowadzonego wywiadu i badania stanu zdrowia. Każdorazowy nowy przypadek dolegliwości chorobowych powinien skłonić chorego do wizyty u specjalisty, który dobierze lek homeopatyczny.
Gdzie kupić leki?
Dobra, tania apteka internetowa zaoferuje klientowi leki homeopatyczne w różnej postaci, a co najważniejsze – w niskiej cenie. Działają one wspomagająco przy leczeniu różnych dolegliwości związanych ze stanami przejściowymi w chorobach. Homeopatie można potraktować jako formę medycyny niekonwencjonalnej. W składzie leków homeopatycznych znajdziemy roztwory naturalnych składników pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego. Są więc bezpieczne w stosowaniu, nawet u dzieci i nie powodują powstawania trwałych zmian w organizmie. Wśród leków homeopatycznych można wymienić leki mineralne, np. produkowane ze związków siarki, leki roślinne tworzone z macerowania całych roślin w alkoholu oraz leki zwierzęce, w których wykorzystuje się głównie owady.