Na przekór cywilizacji – zadbaj o ciśnienie krwi!

Wydawać by się mogło, że dzisiejsze czasy są niemal idealne – to świat wszechstronnych możliwości, innowacyjnych wynalazków i technologicznych nowinek. Ogromny postęp poczyniła również medycyna, szczególnie w zakresie wykrywania i leczenia wielu przypadłości, na które jeszcze niedawno nie było recepty. Współczesne tempo życia nie sprzyja jednak zachowaniu dobrego zdrowia, szczególnie kondycji serca czy utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego. Co możemy zrobić, aby o nie zadbać? Odpowiedź tkwi w… oliwce!

Stres, niewielka ilość ruchu oraz zjadane w pośpiechu posiłki ubogie w niezbędne witaminy i minerały wpływają na pogorszenie stanu zdrowia i jakości życia. Występujące coraz częściej i powszechniej dolegliwości nazwano chorobami cywilizacyjnymi. Nie ma dokładnej specyfikacji ani wykazu tych przypadłości, jednak wielu lekarzy wymienia wśród nich problemy sercowo-naczyniowe, w tym, przede wszystkim, nadciśnienie tętnicze.

Ciśnienie ponad normę
Nadciśnienie tętnicze to stale lub okresowo podwyższone ciśnienie. Jego występowanie może wynikać z indywidualnych uwarunkowań genetycznych, jednak sprzyjają mu także czynniki takie jak: otyłość, częste spożycie alkoholu, nadmiar soli w diecie, a także przyjmowanie leków sterydowych lub niektórych środków antykoncepcyjnych.

Według Światowej Organizacji Zdrowia jedynie 50% chorych na nadciśnienie i ciśnienie graniczne jest świadomych występowania u siebie tej przypadłości. Spośród nich zaledwie połowa zostanie poddana kuracji, z czego tylko 50% otrzyma leczenie właściwe. Ostatecznie oznacza to, że jedynie co ósma osoba cierpiąca na nadciśnienie ma szanse na unormowanie swojego stanu zdrowia. Zjawisko to nazywane jest w środowisku lekarskim „prawem połowy”.*

O ciśnienie warto dbać!
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Ta powszechnie znana i często powtarzana maksyma doskonale oddaje specyfikę chorób cywilizacyjnych. Dlatego też niezwykle ważne są działania profilaktyczne.

Pozytywny wpływ na utrzymanie dobrego krążenia krwi i ciśnienia naczyniowego, a także na regulację poziomu cukru we krwi wykazuje dieta śródziemnomorska oparta na oliwie i oliwkach. Na bazie tego znanego i cenionego przez specjalistów składnika powstał OptiTensin® – suplement diety będący efektem najnowszych odkryć naukowców.

Zawarty w preparacie OptiTensin® wyciąg z liści europejskiego drzewa oliwnego Olea europaea jest bogaty w substancję aktywną – oleuropeinę. 1 tabletka OptiTensin® zawiera taką samą ilość oleuropeiny, jak co najmniej 5 litrów oliwy z oliwek extra virgin (z pierwszego tłoczenia)!**

Aktywna substancja oleuropeina zawarta w preparacie OptiTensin®:
– pomaga zachować prawidłowy poziom ciśnienia krwi;
– przyczynia się do utrzymania zdrowia serca;
– wpływa na zachowanie optymalnego poziomu cholesterolu;
– chroni komórki organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników;
– wspomaga utrzymanie odpowiedniej ilości cukru we krwi.

Oliwka europejska Olea europaea – działanie udowodnione naukowo!

Pozytywne działanie wyciągu z liści oliwki popierają dane naukowe. Badania wykazały istotny statystycznie wpływ suplementacji wyciągiem z liści Oliwki Europejskiej Olea europaea na spadek ciśnienia skurczowego i rozkurczowego, a także poziomu tzw. „złego” cholesterolu (LDL).***

Dodatkowo, poza właściwościami obniżającymi ciśnienie oraz cholesterol, ekstrakt z liści oliwki wykazuje silne działanie antyoksydacyjne – niemal dwukrotnie większe niż zielona herbata, a czterokrotnie – niż witamina C.

OptiTensin® polecany jest wszystkim, którzy pragną zadbać o prawidłowe ciśnienie krwi, a zwłaszcza osobom z tendencją do jego podwyższonego poziomu.

Sposób użycia: 1-2 tabletki dziennie. Zaleca się stosowanie regularnie przynajmniej przez ok. 8 tygodni.

Opakowanie: 40 tabletek
Cena: ok. 70 zł

* Źródło: www.cywilizacyjne.choroby.biz/Nadciśnienie+tętnicze

** Jedna tabletka OptiTensin® zawiera standaryzowany ekstrakt z minimalną zawartością 16% oleuropeiny. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów oliwy z oliwek extra virgin (z pierwszego tłoczenia). Różnią się one jakością i zawartością aktywnej substancji – oleuropeiny, która może wynosić od 2 do 10 mg na litr oliwy.

*** Perrinjaquet-Mocetti T. et al. Food supplementation with an Olive (Olea europaea L.) leaf extract reduces blood pressure in borderline hypertensive monozygotic twins. Phytotherapy Research
2008, 22, 1239-1242.